Maszyna Goldberga

Maszyna Goldberga to nie tylko doskonała okazja do poprawy komunikacji w zespole, ale także fantastyczna stymulacja kreatywnego myślenia i współpracy.

Maszyna Goldberga

Maszyna Goldberga to nie tylko doskonała okazja do poprawy komunikacji w zespole, ale także fantastyczna stymulacja kreatywnego myślenia i współpracy.

Co wyróżnia nasz program:

  • uczestnicy oprócz współpracy i osiągnięcia wspólnego celu jakim jest zbudowanie maszyny, będą mieli za zadanie zdobyć w mniejszych zespołach fundusze na materiały potrzebne do budowy!
  • Rozwijanie komunikacji: brak z góry ustalonego modelu konstrukcji skłania uczestników do aktywnego słuchania i wyrażania swoich pomysłów. Muszą efektywnie komunikować się w grupach, co wzmacnia zdolności interpersonalne.
  • Kreatywność: konieczność samodzielnego zaprojektowania Maszyny Goldberga na każdym jego etapie rozwija kreatywność uczestników. Pomaga to również rozwijać umiejętność myślenia „poza schematami” i znajdowania innowacyjnych rozwiązań
  • Współpraca między zespołami: w tym programie każda grupa jest jak kawałek układanki, a współpraca między nimi jest kluczowa. Integracja elementów zbudowanych przez kilka zespołów w jedną wspólną całość wymaga skutecznej komunikacji i wzajemnego zrozumienia, co wzmacnia relacje między uczestnikami.

Gdzie organizujemy

CAŁA POLSKA

Rodzaj integracji

TEAM BUILDING

Dla ilu osób

Ilość osób: 10-250

Czas trwania

ok 3 godziny;
(wersja minimum) 1h

Wyjątkowy program integracyjny

Przebieg

Aby zbudować Mechanizm Goldberga, uczestnicy zabawy na jeden dzień zamienią się w Mega Konstruktorów! Zostaną oni podzieleni na drużyny, w których będą budować kolejne elementy mechanizmu. Celem gry jest połączenie wszystkich elementów konstrukcji tak, aby stworzyła ona jeden wielki Mechanizm. Aby jednak tego dokonać, najpierw drużyny będą musiały zdobyć fundusze, które pozwolą im na zakup niezbędnych elementów konstrukcji.

Sklep

W terenie zostanie przygotowany sklep z pełnym asortymentem potrzebnym do wykonania zadania. Będą w nim dostępne wszelkiego rodzaju rurki, deski, dykty, szpachle, taśmy, gwoździe, młotki etc. W sklepie uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnością prowadzenia negocjacji z bardzo trudnym sprzedawcą.

Jak zdobyć fundusze?

Odpowiedź jest jedna! Trzeba troszkę popracować. W terenie zostaną przygotowane różne zadania do wykonania przez każdą z drużyn. Uczestnicy zaliczają zadania, a za każde poprawnie wykonane dostają żetony. Te zaś mogą następnie wykorzystać w sklepie na zakup niezbędnych materiałów do wykonania konstrukcji.

Finał

Finałem zabawy jest wspólny test urządzenia. Mechanizm musi zadziałać w taki sposób by element wprawiony w ruch w punkcie startowym pobudził do działania całą machinę. Uczestnicy mogą wcześniej testować sprawność swoich elementów konstrukcji, czy jednak zadziała całość? Przekonajmy się!

A couple of pictures for our events.

Our offer is always designed to meet your expectations, we don’t do patterns.